למה חשוב לשלב הדרכת הורים בתהליך הגירושים?

"אני חייבת להגיד שלדעתי, חובה להכניס מישהי כמוך בתהליך גישור". היא כתבה לי.
"לפעמים כשאני מעלה דברים בעקבות השיחה איתך, גם המגשרים לא מבינים למה אני נכנסת לקטנות".
"הפגישות איתך הצילו אותי בכל ההליך המשפטי הזה. אף אחד לא הבין על מה אני מדברת".

אז קודם כל חשוב לי לציין שאני נמצאת בהרבה תהליכי גישור כחלק אינטגרלי מהתהליך, כי כך החליטו המגשרים, לשלב פגישה אחת של הדרכת הורים כחלק מתהליך הגישור.
ובמקביל, גם מלווה הורים בהליכים משפטיים.
ואני מברכת על ההחלטה הזו כי היא באמת עושה הבדל גדול בתהליך.
וגם אם לא, אתם ההורים יכולים להחליט וללכת לפגישה אחת של הדרכת הורים לפני שאתם פועלים בכיוון של גירושים וכמובן עוד לפני שמסכמים את כל נושא הילדים.
ואני שומעת וקוראת את התגובות של הורים שעוברים תהליך ואין ספק שזו החלטה חשובה ונכונה.

ואני רוצה להתייחס למשפטים האלה שמאוד קשה לי לשמוע אותם.
כי באמת שיש מגשרים ועורכי דין שעושים עבודת קודש, וכל מה שעומד כנגד עיניהם הוא טובת הילדים וטובת ההורים ובניית תקשורת טובה ואמון בין ההורים שיש להם עוד הרבה שנים לגדל את הילדים. והמגשרים האלה יושבים ומפרטים כל דבר קטן בהסכם כדי שיהיו לכם תשובות על הכל לאורך שנים.
אבל לצערי, יש גם מגשרים וגם עורכי דין שהמטרה שלהם היא לסיים את ההסכם במהירות ולחתום עליו. ויש גם הורים כאלה אגב.. והרבה.

ואת ההורים האלה אני פוגשת אחרי הגירושים בתיאום הורי.
כי הם לא מסכימים על שום דבר. ואין להם תשובות בהסכם. והדברים לא ברורים. והם נמצאים במאבקי כוח ובוויכוחים אינסופיים. ורבים על חשבון הילדים. וגם לפניהם לפעמים.

כי החיים האמיתיים מתחילים ביום שלאחר ההסכם ולא לפניו.
ובהסכם לא רשום באיזו שעה אוספים את הילדים בערב החג. והאם יום העצמאות זה רק יום העצמאות או גם ערב יום העצמאות? זה לא מפורט בהסכם.
ומה עושים כשאחד ההורים נוסע לחו"ל בלי הילדים וההורה השני נמצא איתם שבועיים ברצף? האם מחזירים את הימים או לא? וזה לא מפורט בהסכם.
ויש לי בערך עוד 99999 מקרים כאלה לתת לכם.
וזו הסיבה שההסכם צריך להיות מפורט ככל שאפשר, ולקחת בחשבון כל תרחיש אפשרי. כי אם חשבת על תרחיש כזה, הוא כנראה ריאלי במקרה שלכם. וכנ"ל כל תרחיש שהוא מעלה.

אז אם המגשרים או עורכי הדין שלכם חושבים שאתם נכנסים לקטנות, תתייעצו עם עוד איש מקצוע. ותבינו האם זה באמת נכון (ולפעמים זה נכון, אגב, ויש דברים שצריך להבין שאין לנו שליטה עליהם או יש דרכים אחרות להתמודד איתם) או שאלה דברים מהותיים להורות המשותפת שלכם.

בתהליך הליווי – להתגרש עם ילדים תקבלו את כל המידע והליווי שאתם צריכים כדי לקבל החלטות לגבי הילדים שלכם בתהליך הגירושים, בהסכם ובחיים שאחרי.
כל הפרטים כאן: https://divorcewithkids.co.il/lp/program3m/

יש לכם שאלות? דברו איתי.

איילת

להתייעצות טלפונית ראשונית ללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס ואחזור אליכם בהקדם.

כתיבת תגובה