4 הצעדים לבניית תקשורת הורית - מדריך במתנה

איך אפשר לבנות תקשורת הורית כשאין שיתוף פעולה של ההורה השני?
זו אחת השאלות הראשונות ששואלים אותי הורים גרושים ומתגרשים בקונפליקט. כבר שמענו הכל. כבר עשינו הכל. כבר ניסינו את כל סוגי הייעוצים והטיפולים. אבל זה פשוט לא עובד. בכל פעם ההורה השני מפוצץ את זה.

אני יכולה להבין את התסכול הזה. מאוד מתסכל לעשות הכל וממש לעבוד בזה, לוותר, להתחשב, לחשוב רק על הילדים וקצת לוותר על עצמך ולגלות שוב ושוב שאין שיתוף פעולה מהצד השני, ולפעמים, ההתנהגות אפילו מחמירה.

אבל זו טעות לחשוב שהתקשורת והשותפות ההורית תלויה עכשיו רק בהורה השני. כי לפי הגישה הזו בעצם.. אין פתרון. וכל עוד ההורה השני לא ישתנה ויסכים לשותפות ולתקשורת טובה, זה לא יקרה. אז מה זה אומר בעצם, שההורה השני הוא זה שמנהל את מערכת היחסים ביניכם וימשיך לנהל אותה גם בהמשך?

אני רוצה לספר לך, שבהרבה מקרים, כאשר התקשורת משתנה אצל אחד ההורים, ההורה השני מבין שאף אחד לא נגדו ושאין לו עם מי לריב. לפעמים הוא גם מרגיש בשינוי החיובי ונרתם אף הוא לתקשורת אחרת. משהו בדינמיקה משתנה. בדיוק כמו בייעוץ זוגי או בכל מערכת יחסים אחרת. כשאחד הצדדים עושה שינוי מערכת היחסים כולה משתנה, כולל התגובות של בן או בת הזוג.

 

אוקי, אבל איך עושים את זה?
אז כדי להתחיל הכנתי עבורך מדריך קצר וממוקד שיעזור לך לעשות את הצעדים הראשונים בדרך לבניית תקשורת הורית.

 

שם ואי-מייל והמדריך 4 הצעדים לבניית תקשורת הורית אצלך במייל

  נעים להכיר

  אני איילת רוזן ישראלי, אמא של אלון ואמיר.
  לפני כמה שנים חיי המשפחה שלנו עברו שינוי מהותי, כשאני ואבא של אלון ואמיר ואני התגרשנו, ומאז אנחנו הורים שמגדלים ילדים בשני בתים, עם תקשורת טובה ורציפה ובשיתוף פעולה מלא. 
  לאורך השנים אני מלווה יחידים וזוגות לפני, במהלך ואחרי גירושים ובפרק ב’.
  יש לי תואר בפסיכולוגיה, אני מדריכת הורים ומתאמת הורית, ובהכשרתי גם יועצת זוגית ואישית ומגשרת לגירושים.

   

  עם הזמן, ראיתי והבנתי, שלא ברור מאליו בכלל לנהל תקשורת טובה ושיתוף פעולה אחרי גירושים. ראיתי מסביבי כל כך הרבה זוגות שמתגרשים ואין ביניהם יחסים טובים, הם סובלים וגם ילדיהם. כל זה נמשך גם שנים לאחר הגירושים. אני יודעת שניתן לשנות את פני הדברים. המציאות בקליניקה שלי מוכיחה לי את זה שוב ושוב ושוב.
  לעיתים מגיעים זוגות שלא היתה ביניהם תקשורת טובה כנשואים, ודווקא לאחר הגירושים מצליחים לייצר תקשורת שמקדמת ומשמרת תא משפחתי מסוג אחר, כשטובת הילדים מול עיניהם.

   

  אני פוגשת הורים (ביחד או בנפרד) בקליניקה שלי וגם מרחוק באונליין, עובדת בשיתוף פעולה עם מגשרים ועם עורכי דין בכל הנושאים הקשורים לילדים ולתקשורת של שני בני הזוג, ומנהלת את קבוצות הפייסבוק שהקמתי: להתגרש עם ילדים – הקבוצה לאימהות ולהתגרש עם ילדים – הקבוצה לאבותומפתחת הדרכות, הרצאות וקורסים להורים.
  ואני מזמינה אתכם להצטרף אלי ולהכיר דרך תקשורת אחרת.

  שם ואי-מייל והמדריך 4 הצעדים לבניית תקשורת הורית אצלך במייל