כשיש צד אחד שלא מסוגל להשלים עם הפרידה

כשיש צד שלא מסוגל להשלים עם הפרידה,
הוא יעשה הכל כדי שלא תהיה פרידה.
כל עולמו התרסק. הוא שבור.
הוא לא יבוא לתהליך גישור, הוא יבטל פגישות, הוא יפוצץ את הגישור וילך לבית משפט. כל מה שימשוך את ההסכם שהוא כל כך לא רוצה להגיע אליו. כי זו פרידה סופית מבחינתו.
ואחרי ההסכם הוא ימשיך. והם יילחמו ללא הפסקה.

בדרך כלל יש צד אחד שרוצה להתגרש יותר ואחד שרוצה פחות.
הצד שיוזם את הפרידה עובר עם עצמו תהליך עד שהוא מגיע להחלטה, ואילו הצד השני מקבל את ההחלטה בהפתעה או באופן פחות הדרגתי.

בהרבה מקרים בן הזוג המופתע לא משתף פעולה בתהליך הגירושים או מנסה לטרפד את ההחלטה או לעכב את הפרידה ואת ההגעה להסכם, מתוך הקושי שלו לעכל את הדברים ולהתמודד עם כאב הפרידה, ולא מתוך רצון לעשות רע במכוון לצד השני.
לצערי, בהרבה מקרים במצבים האלה הצד שרוצה לקדם את הגירושים פונה לערכאות משפטיות ומפוצץ את ההסכם.

שימו לב האם זה קורה אצלכם והבינו את הצורך של הצד השני בזמן לעכל ולעבד את הפרידה.
אם אחד מכם מרגיש שהוא עצמו נמצא במצב הזה, אנא ידעו את המגשר או את מי שמלווה אתכם בתקופה הזו שידע לעזור לכם בנושא, לתת לגיטימציה לפחדים ולקשיים של הצד התקוע ומצד שני לעזור לו לצאת מהתקיעות ולהתקדם להסכם.
אל תפוצצו את הגישור במצב הזה. המחיר יהיה הרבה יותר כבד מאשר לחכות קצת לסיום התהליך!

כדי להבשיל לתהליך גירושים אנשים צריכים לעבור תהליך רגשי של אבל, להתאבל על הנישואים ועל פירוק הבית, להסתכל קדימה ולהבין איך החיים שלהם הולכים להשתנות ולהיראות מהיום והלאה, וזה תהליך שלוקח זמן.
עד שיעשו את כל זה הם לא יהיו פנויים באמת לתהליך גירושים.

והצד שמחליט על הגירושים חייב להבין את זה. כי כשכעס ופגיעות מנהלים את היחסים ביניכם בשלב הזה, או לחילופין אחד הצדדים לא מבין למה הצד השני רוצה להיפרד בכלל, ומנסה בכל כוחו לשכנע אותו לשנות את דעתו, יהיה לכם קשה מאוד להיכנס לתהליך גישור ולחשוב על העתיד המשותף שלכם כהורים.

אז עדיף להתאזר בסבלנות ולתת זמן לצד השני לעכל ולהתאבל ולעזור לו להבין שהוא צריך לעבד את הפרידה ורק אז להיכנס לתהליך גישור.

ואם אתם הצד המופתע, תבקשו זמן לעכל את הבשורה לפני שאתם נכנסים לתהליך הגישור או מתחילים בתהליך הגירושים. אל תוותרו על הזמן הזה. מגיע לכם זמן לעכל את ההודעה, לעשות לעצמכם סדר בראש ולחשוב איך ממשיכים הלאה.

תזכרו שהקשר ביניכם לא מסתיים עם הגירושים. הוא רק משתנה. אתם שותפים להורות לעוד הרבה שנים, אז תעשו את התהליך הזה נכון ולא בצורה חד צדדית ואל תפגעו בשותף שלכם לגידול הילדים. זו פגיעה בילדים שלכם.

להתייעצות טלפונית ראשונית ללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס ואחזור אליכם בהקדם.

כתיבת תגובה