ספרים להתמודדות אישית עם פרידה וגירושים

פרידה היא תהליך לא פשוט והיא כוללת בתוכה תהליך אבל, שבסופו (במצב הרצוי) השלמה וריפוי.
לאורך שנות עבודתי עם נשים וגברים בתהליכי פרידה וגירושים וגם אחריהם, פגשתי ספרים שעזרו וסייעו בתהליך הפרידה ולצמיחה ממנו.
הבאתי כאן את ההמלצות שלי, לשימושכם, ואתם מוזמנים להוסיף המלצות משלכם בתגובות.

להיפרד נכון – ד”ר שירי דניאלס
הספר עוסק בדרכים שבעזרתן אפשר למזער את ההשלכות השליליות של פרידה ובהתמודדות עם המשבר ומתייחס להיבטים שונים שאיתם מתמודדים בני הזוג שנפרדים: הפרידה, היחסים עם האקס וההורות.

איך מרפאים לב שבור – גיא וינש
ספר מצוין שמעניק ארגז כלים להתמודדות עם שברון לב, כשהמטרה בסופו של דבר היא לצאת ממנו מחוזקים אל דרך חדשה.

בשם הבגידה – קרן שחר אליעזר
קרן שחר אליעזר, יועצת זוגית ומתמקדת במערכות יחסים ובשיקום אחרי בגידה, חושפת בספרה תובנות, תהליכים טיפוליים ייחודיים, מקרי השראה, הצלחות, טיפים ונקודות למחשבה, במטרה לשפר ולו במעט את הסערה שמתחוללת בליבם/ן של נבגדים/ות ובוגדים/ות ואולי אף למנוע מהם/ן שברון לב נוסף.
קרן שחר אליעזר מצליחה, בזכות הדרך הכואבת שעברה בעצמה, לגעת במקומות הכי רגישים לכל מי שחווה בגידה ולהוביל אותם לריפוי.

קארמה איז א ביץ’ – עו”ד רות דיין וולפנר
הליכי גירושין יכולים להוציא החוצה מפלצות ולהחצין רוע אנושי, היעדר חמלה ורגשי נקם באדם שעימו חלקתם מיטה אחת במשך שנים וקשרתם קשרי דם בהבאת ילדים משותפים. אלא שהתנהלות כזאת בדרך כלל תמצא דרכה חזרה אל הפוגע או הפוגעת, במוקדם או במאוחר, שכן כלל ידוע הוא שקארמה איז א ביץ׳. המוטו הזה שזור לאורך כל הספר שלפניכם ואף מוקדש לו פרק מיוחד.
הספר, אשר בוחן מקרוב את מוסד הנישואין ואת הליכי הגירושין, מספק תובנות יקרות ערך שעשויות לשמר את נישואיכם – או לכל הפחות לעבור את הליך הגירושין בחוכמה ולנהל אותו ביעילות, באנושיות ובהצלחה.
באמצעות עשרות סיפורים מהחיים השזורים בו בהומור וברגש, מאפשר הספר להבין לעומקו את הליך הגירושין, מלמד להבחין בדברים החשובים באמת בתוך מערבולת הגירושין המסתחררת, ולהימנע ממלחמות.

מילים הורגות – ניני גוטספלד-מנוח
הספר הוא פרי מחקר בן חמש שנים על מקורותיה של האלימות המילולית ועוזר לזהות אלימות מילולית סמויה. המחברת מציעה לקוראים כלים לאבחון מצבם האישי, ומעלה פתרונות מתאימים להתמודדות ולשינוי.
הספר פונה בעיקר לנשים אך זהו ספר הכרחי לכל מי שמרגיש לפעמים שהמילים המופנות אליו מאיימות. הוא מציג זוית חדשה וחשובה לבחינה של כל מערכת יחסים.

גברים השונאים נשים והנשים האוהבות אותם – ד”ר סוזן פורווארד וג’ואן טורס
הפסיכולוגית ד”ר סוזן פורווארד חושפת את התופעה של נשים ה”מכורות” לגברים תוקפנים, שפוגעים ומתעללים בנשים שבחייהם.
היא מציעה לנשים דרכים כיצד להשתחרר ממערכת יחסים כזו, להשיב את כבודן העצמי, לשקם את מערכת היחסים או למצוא מערכת יחסים טובה יותר בעתיד.

למה הוא עושה את זה – איך גברים כעסניים ושתלטנים חושבים – לנדי בנקרופט
ספר שמנתח מערכות יחסים המבוססות על כעס ושליטה, מהי מערכת יחסים מתעללת, איך לזהות אותה, איך לחיות בתוכה ולשרוד או לעזוב אותה.

גירושים רוחניים – דבי פורד
גירושים הם תהליך ממושך וכואב, ועולים בהם רגשות מרעילים ומכלי כוחות. היאחזות ברעל הרגשי תמשיך לייצר את אותו כאב. נדרש תהליך של שחרור  וסליחה כדי שהנוגעים בדבר יוכלו לחיות שוב חיים מלאים ומהנים.
בעזרת התבוננות ומודעות הגירושים יכולים להפוך למנוף רב עוצמה להתפתחות ולהגשמה עצמית.
דבי פורד, תלמידתו של דיפאק צ’ופרה, מספקת בספר זה תמיכה רוחנית ותרגילים לחיזוק העצמי הפגוע, ויצירת אני חדש ומשוחרר, תוך מתן דוגמאות מגירושיה שלה.

אני מלכה גרושה באושר – גאיה קורן
גאיה קורן מלווה ומנחה סדנאות נשים להצלחה בגירושים, מטפלת פרטית ובעלת מאסטר בשיטת NLP . היא בעלת טור אישי בYNET.
הספר מספר על חייה של גאיה קורן, גרושה תל אביבית, שבכלל גרה ברמת גן. זהו ספר לכל מי שיצאה לדייטים ונכוותה, לנשואה שתוהה איך שם בחוץ, לגרושה טרייה או מנוסה, ולזאת שמפחדת להזדקן לבד. זהו ספר לכל גבר שאי פעם ניסה לנחש איך המוח שלנו עובד (והתייאש) או רוצה להצליח עם נשים. “אני מלכה גרושה באושר” הוא סיפור חיים על אנשים, על מערכות יחסים, על אהבה, זוגיות ופרידה, יש בו תובנות מעצימות, אמת ואותנטיות. הוא משעשע ורציני, מצחיק וחודר לנשמה.

אינטיליגנציה אבהית – ד”ר עלי כ”ץ
הספר אינטליגנציה אבהית בוחן את מורכבות תפקידו של האב בתא המשפחתי. בעולם המודרני והקצבי שבו אנו חיים, עולם של מסרים סותרים, עולות מחדש שאלות בנוגע לזהות הגברית והאבהית.
מיהו “האב החדש”? האם הוא בן דמותו של הצייד הקדמון, או שמא השתנה תפקידו המסורתי? האם הוא פועל בהתאם לרגשותיו? האם הוא אב פעיל או אב סמכותי? ומהן בכלל הציפיות שלו מעצמו, מילדיו ומבת הזוג שלו?

לכי לשטוף פנים – רייצ’ל הוליס
רייצ’ל הוליס האמינה שנים רבות, כמו הרבה נשים, שלכל הנשים מסביבה יש חיים מסודרים ומספקים, ורק החיים שלה גדושים במאבקים. אחרי שהתמודדה בנעוריה ובבגרותה עם אתגרים משפחתיים, זוגיים ומקצועיים, חושפת רייצ’ל בכנות מוחלטת והומור עצמי עוקצני את השקרים שגרמו לה להרגיש שהיא לא ראויה לאהבה ולהצלחה. את השקרים שנשים מספרות לעצמן- שבונים ומזינים הערכה עצמית נמוכה, תבוסתנות ודחיינות, ומונעים מהן להגשים את המטרות שלהן. שקרים שנשים חיות בצילם כל כך הרבה שנים עד שהפכו לרעש לבן. אבל אם אנחנו רוצות לפרוץ את המחסומים של עצמנו, אין לנו ברירה: אנחנו חייבות לנתץ אותם ולהתחיל לחיות באמת.
כל פרק בספר מורכב מסיפור אישי עד כאב על זוגיות, אימהות, התמכרות ונושאים נוספים רבים, ומאסטרטגיות מעשיות שסייעו לרייצ’ל להתגבר על הקשיים.

תפסיקי כבר להתנצל – רייצ’ל הוליס
ספר שמעורר כל אשה באשר היא לא לוותר על החלומות שלה ולפעול באופן מכוון ומאורגן להגשמתם.
הספר מתייחס לחסמים המרכזיים שעומדים בפני הגשמת החלומות של נשים, מפרקת אותם ומציעה תוכנית מעשית להשגת מטרות, שתסייע לכל אישה במסע שלה לצמיחה אישית, לרכישת ביטחון ולאמונה בעצמה.

 

יש עוד ספרים העוסקים בפרידות וגירושים ובצמיחה אחרי פרידה שעזרו לכם? תספרו אותי כאן למטה בתגובות או במייל ayelet@divorcewithkids.co.il

ואני מזמינה אתכם לקבוצות הפייסבוק, לפגוש נשים וגברים (כל אחת בקבוצה המתאימה) שהתמודדו או מתמודדים עם פרידה וגירושים.
להתגרש עם ילדים – הקבוצה לאימהות
להתגרש עם ילדים – הקבוצה לאבות

להתייעצות טלפונית ראשונית ללא התחייבות מלאו פרטיכם בטופס ואחזור אליכם בהקדם.

כתיבת תגובה